Promocja

Operacja w klinice Ethianum HEIDELBERG


Operacja w klinice Ethianum HEIDELBERG

Stół do operacji kręgosłupa "Allen Spine Table"

Prof. Dr. med. Jürgen Harms, jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów na świecie w dziedzinie leczenia kręgosłupa, udzielił wywiadu Christoph Piefer, medimex.

 • Jakie właściwości stołu operacyjnego Allen (Spine Table) przekonały Pana do zastosowania systemu?

Prof. Jürgen Harms: Ponieważ miałem już możliwość zebrania doświadczeń ze stołem Jackson, byłem od razu przekonany o zaletach systemu Allen. Wersja ta posiada kilka zalet. Tak więc, system ten jest, na przykład, kompatybilny ze wszystkimi rodzajami stołów operacyjnych i nie posiada  zawadzającej podpory. Ponadto, rama Carbon zapewnia doskonały kontrast na zdjęciach RTG oraz idealny dostęp ramienia C.

 • W jakim stopniu stół ten pomaga Panu podczas wykonywania zabiegu ?

Harms: Pacjent jest idealnie ułożony w pozycji leżącej na brzuchu a jednorazowe maski Comfort optymalnie zabezpieczają twarz. Oczy są osadzone swobodnie i nie ma ryzyka uszkodzenia nerwów. Za pomocą elastycznego systemu pozycjonowania głowy możliwe jest indywidualne dopasowanie do ciała pacjenta

 • Czy może nam Pan coś powiedzieć na temat funkcjonowania systemu przed i podczas operacji kręgosłupa?

Harms: Pacjent kładziony jest na elastycznie regulowanych poszewkach Wingsets. To są poduszeczki, które umożliwiają optymalne zarządzanie ciśnieniem. W przeciwieństwie do innych modeli system ten umożliwia zarówno kifozę i lordozę, tak więc lekarz operujący nie musi się decydować przed zabiegiem chirurgicznym na jeden z dwóch wariantów. Kolejną zaletą jest dostosowanie śródoperacyjne systemu Allen.

Cieszę się, że będę mógł stosować stół operacyjny Allen do kolejnych zabiegów i operować moich pierwszych pacjentów w pozycji bocznej.

 • Panie profesorze Harms, dziękuję za wywiad. Wszystkiego najlepszego i  pomyślności!

Zapisz się do newslettera!

Szybki kontakt

 • Adres
  ul. Mszczonowska 33/35 L.215
  96-100, Skierniewice
 • E-mail
  anpexim@anpexim.pl
 • Telefon

  tel/fax: +48 46 833 56 87
  tel: +48 46 832 19 00
  tel: +48 46 833 41 40